Aastakonverents 2017

Eesti Majandusteaduse Seltsi aastakonverents 2017. aastal


Eesti Majandusteaduse Seltsi 12. aastakonverents toimus 26.-27. jaanuaril 2017. aastal  Tallinnas  Estonian Business Schoolis.

Konverentsi peateema oli “Majanduslik inimene ruumis: muutuste juhtimine ruumilises majanduses”. Ürituse peaettekande tegi Harvardi Ülikooli õppejõud ja City Form Labi direktor Andres Sevtšuk teemal "Tänavakaubandus: jaemüügi asukoha mustrite peidetud loogika ja avaliku ruumi elujõulisus" (Street Commerce: the hidden logic of retail location patterns and vibrant public spaces"). Ettekandele järgnes Veronika Valgu juhtimisel arutelu teemal "The Spatial Nature of City Economy." Ettekanded tegid ka Eneli Kindsiko ja Rein Ahas (Tartu Ülikool) ning Marek Rannala (Hendrikson & Ko). Konverentsi esimene päev lõppes seltsi üldkoosolekuga, mille käigus andsid seltsi liikmesinstitutsioonide esindajad ülevaate eelmise aasta tegevustest.

Konverentsil oli esindatud ka Majandusteaduste ja innovatsiooni doktorikooli postersession: „Meet the practician, test your research idea“. Toimus ka doktorikooli seminari „Spatial network analysis”, mille viis läbi Andres Sevtšuk. Arutelud jätkusid õhtusöögil restoranis Wabadus.

Konverentsi teisel päeval toimusid paralleelsessioonides arutelud varimajanduse ja tööturu, makroökonoomika väljakutsete, innovatsiooni, teadus- ning arendustegevuse ning teadmusmajanduse teemadel ning Madis Habakuke mälestusele pühendatud sessioon

  • Sessioonil „Varimajandus ja tööjõuturg“ tegid ettekanded Marjan Petreski (University American College Skopje), Robert Müürsepp (Statistikaamet) ning Kaspar Oja (Eesti Pank). Arutelu juhtis Kaire Põder Estonian Business Schoolist
  • Sessiooni „Väljakutsed makroökonoomikas“ juhatas Andres Vesilind Estonian Business Schoolist ning ettekannetega esinesid Eesti Panga töötajad Karsten Staehr, Aleksei Netšunajev ja Dmitry Kulikov ning Magnus Piirits Praxis/Eesti Panga külalisuurija).
  • Sessiooni „Innovatsioon, teadus- ja arendustegevus ning teadmusmajandus“ juhtis Dea Danilov Arenguseire keskusest ning ettekanded tegid Natalia Levenko (Tallinna Tehnikaülikool), Kadri Männasoo ja Aaro Hazak ning Kalev Kallemets.

Seltsi 2017. aasta konverentsi kohta vaata täpsemat infot siit

EMS 2017 konverentsi pildigalerii leiad siit

Konverents on pühendatud Estonian Business Schooli asutaja ja Eesti juhtimisteadustesse olulise jälje jätnud professor Madis Habakuke mälestusele.

 

PrindiE-post